Кілька місяців тому мешканцям міста Павлоград і Павлоградського району була представлена нова Програма народного депутата України А.В. Мартовицького «Джерела Павлоградщини», яка передбачає пошук природних джерел питної води, впорядкування їх і облаштування прилеглих територій, створення нових туристичних маршрутів, під час яких самі мешканці і гості краю зможуть ознайомитись з його історією, традиціями, звичаями. Як наголосив сам Артур Володимирович, вода в наші дні – велика цінність, адже все життя починається з води. Тому до цього Дару Божого необхідно відноситись, як до великого подарунку людям - з великою повагою, берегти його для нинішнього й багатьох наступних поколінь. Тим більш, що ця вода, в багатьох випадках, має ще й цілющі властивості, якими вже багато років користуються не тільки мешканці Павлоградщини, а й люди з сусідніх областей і міст. Й ці властивості, на думку народного депутата, треба зробити доступними кожному, хто цього потребує. 


Під час особистого обїзду виявлених природних джерел на початку липня, Артур Володимирович звернув увагу на занедбану криницю в селі Межиріч, історія якої почалась ще в далекому 1928 році, що підтверджує напис на одному з її бетонних кілець. Криниця була захаращена різним сміттям, нею вже давно не користувались. Але вода в ній повинна була бути. Порадившись із сільським головою Межиріч О.Г. Луценком, мешканцями прилеглих садиб, народний депутат прийняв рішення про відновлення цієї криниці, як символу села, щоб кожен, хто мешкає поруч, проходив або проїжджав біля цієї криниці, міг скористатися можливістю випити джерельної, якісної води. До того ж, після впорядкування навколишньої території, це місце повинно було стати й окрасою села, де, як в старі часи, могли б зустрічатись односельці, щоб потеревенити про свіжі новини й просто поспілкуватись на різноманітні теми, що хвилюють зараз кожного українця.


Одним з перших, хто відгукнувся на пропозиція народного депутата про відновлення криниці, став завідувач Межирічського краєзнавчого музею В.А. Петрушенко. Він і очолив ініціативну групу по її відновленню.


Але на це потрібні були значні кошти. Й тоді ініціативною групою було прийняте рішення взяти участь у Конкурсі міні – гранів, який вже п’ятий рік проводить в містах і селах Західного Донбасу соціально – орієнтована Компанія ДТЕК. Був детально розроблений проект, який і став одним з переможців в Павлоградському районі. Спільно з коштами заснованого А.В. Мартовицьким «Благодійного фонду сприяння соціально – економічного розвитку Західного Донбасу», сільської громади, особисто мешканців села, було профінансовано всі відновлювальні роботи, в яких брали участь кілька приватних і комунальних підприємств міста Павлограда і Павлоградського району, ДСНС, самі сельчани. Заново був споруджений новий зруб, сама криниця глибиною більш, ніж 8 метрів, звільнена від мотлоху, а над нею збудовано альтанку, яку зверху прикрасив величний декоративний Журавель. В ньому, до речі, захований оригінальний механізм підйому повного води відра з криниці, конструкцію якого запропонував директор Павлоградского ПП «Ракурс» Ю.В. Муха.


31 серпня відбулося урочисте відкриття оновленої криниці «Журавель», в якому взяли участь ініціатор Програми «Джерела Павлоградщини», народний депутат України А.В. Мартовицький, заступник Генерального директора ПАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» А.В. Чернецький, сільський голова Межиріч О.Г. Луценко, координатор виконання Програм ДТЕК по КСВ О.О. Коновалова, голова ініціативної групи В.А. Петрушенко, заступник голови Павлоградської районної ради Л.Я. Петренко, представники духовенства Павлоградського церковного округу на чолі з о. Олексієм, мешканці і гості села.


Вітаючи всіх присутніх з цією, доволі визначною, подією, народний депутат України А,В. Мартовицкий відзначив, що відновлення криниці – це перший крок в реалізації його Програми «Джерела Павлоградщини». Попереду ще багато спільної роботи, яка, без сумніву, принесе користь кожному мешканцю Павлоградщини і всьому краю, відродить сторінки його історії, допоможе зберегти вікові традиції та надасть можливість постійно користуватися багатьма джерелами якісної й цілющої води нашим землякам і туристам, всім бажаючим. А Журавель, як символ щастя й добробуту, буде допомагати в житті кожному межиричанину, особливо тим, хто вип’є води з цієї криниці. Головне – користуватися нею постійно. І побажав всім присутнім миру, здоров’я, взаємоповаги і єдності в досягненні спільної мети – відродження рідного краю та його подальшому розвитку. А після виступу вручив свої Подяки тим, хто брав найактивнішу участь у відновленні криниці.


В своєму вітальному виступі заступник Генерального директора ПАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» А.В. Чернецький запевнив, що Компанія й надалі буде сприяти соціальному розвитку кожного села Павлоградського району, щорічно збільшувати фінансування соціальних програм, реалізації проектів – переможців Конкурсу міні – грантів «Громада своїми руками», залучаючи до участі в ньому якнайбільше мешканців регіону.


З привітальними словами до зібрання зверталися заступник голови Павлоградської райради Л.Я. Петренко, сільський голова О.Г. Луценко. Після урочистої частини зібрання відбулось освячення криниці, яке провів о. Олексій. А потім всі бажаючи куштували криничну воду та ділились думками про її якість. До речі, вода сподобалась. Впорядкування й благоустрій прилеглої до криниці території ще триватиме. Будуть розбиті квіткові клумби, висаджені дерева. Й незабаром місце біля відновленої криниці «Журавель», без сумніву, стане для межирічан одним з найулюбленіших в селі.

 

 

Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя Журавель – на щастя