З давніх – давен Хрест в народі вважається оберегом від різних життєвих негараздів і нещасть. Тому й ставлять його українці перед головним вїздом до населених пунктів, вважаючи, що він – захист, благословення й покровительство Господа тим, хто мешкає в цьому селі чи місті.


Після обєднання Вербківської громади старостою села Нові Вербки був обраний Ігор Кияшко. Достатньо молода, енергійна людина, шахтар – пенсіонер. З його приходом на нову посаду мешканці Нових Вербок відчули, наскільки відповідальним є їх новий староста. Та й зрушення на краще в селі побачили на власні очі. Механізована свердловина питної води, нова автобусна зупинка, ремонт доріг.


А ще в голові Ігоря Івановича була одна ідея, яку він намагався втілити в життя доволі тривалий час: встановлення на вїзді в село Хреста, щоб під покровительством Господа були всі його земляки – сельчани. Але на це потрібні немаленькі кошти. В основному – на виготовлення самого Хреста. Абиякий споруджувати не було бажання.


Й тоді, після тривалих пошуків, І.І. Кияшко звернувся по допомогу до свого колеги по професії, шахтаря, народного депутата України А.В. Мартовицького. Артур Володимирович схвалив ідею старости і погодився допомогти виготовити Хрест. А всі роботи з його встановлення і впорядкування прилеглої території пообіцяв виконати І.І. Кияшко.


31 серпня, з присутністю народного депутата України А.В. Мартовицького, голови сільради об’єднаної Вербківської громади Л.П. Холоденко, ініціатора встановлення, старости села І.І. Кияшко, мешканців і гостей села відбулося освячення нового Хреста на головному в’їзді в Нові Вербки, яке здійснив о. Олексій зі священниками Павлоградського церковного округу. Масивний, гарно виготовлений металевий Хрест розташувався справа від головного вїзду на цегляному постаменті.


Вітаючи сельчан з цією знаковою подією, Артур Володимирович зазначив, що подія відкриття й освячення Хреста є дійсно знаковою для кожного мешканця Нових Вербок. Тепер всі вони знаходяться під покровительством Господа, адже Він завжди захищає нас від всіляких життєвих негараздів. І подякував Ігорю Кияшко за ініціативу й настійливість у втіленні цієї ідеї, необхідної кожному сельчанину. Й побажав всім миру, здоровя і всього найкращого в житті. 


Голова сільради об’єднаної Вербківської громади Л.П. Холоденко в своєму зверненні до присутніх, також поздоровила їх з непересічною подією в житті села і його мешканців. А також відзначила значну допомогу народного депутата в вирішенні соціальних й інших питань, які існують в Обєднаній громаді в цілому і кожному селі – окремо.


Після привітальних слів почесних гостей відбулося освячення Хреста, який, завдяки ініціативі й настирливості (в хорошому розумінні цього слова) старости села, підтримки народного депутата України і спільних зусиль сельчан, з цього дня став головним оберегом села Нові Вербки та кожного його мешканця.


 

 

Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок Оберег для Нових Вербок