Свято Масляної, що вже давно відомо, бере свій початок з давніх – давен, як свято проводів Зими та зустрічі Весни. Але в ньому є й більш глибокий зміст: після довгої й холодної Зими люди чекають на прихід теплих днів з очікуваннями на краще майбутнє, добрі врожаї і позитивні зміни в своєму житті. А ще Масляна неділя – остання перед Великим постом, коли можна поласувати всім, чого душа бажає. Тому й святкування Масляної – це рясне частування різноманітними домашніми стравами, в першу чергу – млинцями, які, за народними звичаями, символізують тепле весняне сонечко. Крім того, Масляна – веселі святкування, спілкування, щирі посмішки, народні пісні і танці, хороводи навколо палаючого опудала Зими, що, без сумніву, зближає людей і вони почувають себе єдиною родиною. А завершує Масляну Прощена неділя, коли люди просять прощення у близьких і рідних, всіх оточуючих за свої вільні чи невільні образи, нанесені їм, чим очищують душу перед початком Великого посту.


Вже кілька років Масляна широко святкується в містах і селах Західного Донбасу. Й не дивно, що організацію і проведення святкових заходів підтримує народний депутат України А.В. Мартовицький, який з великою повагою відноситься до культури, стародавніх звичаїв, обрядів і традицій українського народу.


Яскраві, веселі святкові заходи пройшли в м.м. Павлоград, Тернівка, Першотравенськ, селах Павлоградського району. І в кожному з них була своя родзинка. Але спільним для кожного святкування Масляної стала любов мешканців регіону до своєї культурної спадщини, наслідування народних традицій і позитивний настрій кожного учасника. Це були дійсно сімейні святкування з млинцями, якими щиро пригощали всіх, без виключення, домашніми смаколиками, спаленням опудала Зими й закликами до Весни прийти якнайшвидше та принести з собою мир на всю нашу українську землю, добро і щастя кожному українцю.


Гостем кількох святкових заходів впродовж Масляної неділі був і народний депутат України А.В. Мартовицький. Вітаючи своїх земляків з святом, Артур Володимирович підкреслював, що Масляна – свято, передусім, добра і надії, свято єднання й радісного, щирого спілкування людей. А також – просив у всіх, як водиться за традицією, прощення у всіх присутніх за нанесені вільно чи невільно образи, за те, що чогось ще не зробив, бажав всім миру, злагоди, щастя, добра і виконання всіх мрій. І, звісно, куштував млинці, вареники, брав участь у хороводах, підпалював опудала Зими, у невимушеній обстановці охоче, як і завжди, спілкувався зі своїми земляками.


Масляна -2018 закінчилася. Якою буде Масляна – 2019 – нам залишається поки тільки гадати і мріяти. Будемо сподіватись, що свята наступного року підтвердять, що наші сподівання й надії на мир в країні, добробут і щастя кожного українця не були марними. Ми ж завжди сподіваємось на краще…     

 

 

Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принеслаМасляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла Масляна прийшла – Весну, радість і надії принесла