Визволення міста від фашистських загарбників партизанами і підпільниками, ті кілька днів свободи для його мешканців у лютому 1943 року назавжди увійшли в героїчну історію Павлограда і всієї України.


Про події того часу вже написано й розказано багато, знятий документальний фільм. Відомі імена всіх учасників повстання, від командирів – до рядових підпільників і партизан. Їх мужність, героїзм і самопожертва заради свободи нашої країни заслуговує на вічну пам'ять всіх післявоєнних, нинішнього і прийдешніх поколінь, як приклад патріотизму, любові до своєї Батьківщини та народу.


Щорічно громадськість міста вшановує пам'ять наших земляків – героїв під час урочистого заходу з нагоди початку повстання – 17 лютого.


В цьому році відзначали вже 75-у річницю цієї непересічної події в історії міста. До Пам’ятника на Алеї Слави загиблим за свободу і незалежність України героям всіх часів, були покладені квіти, їх пам'ять вшанували Хвилиною мовчання. У церемонії покладання квітів брали участь міський голова А.О. Вершина, народний депутат України А.В. Мартовицький, який з великою повагою завжди відноситься до історичного минулого Павлограду і людям, що були і є творцями його історії, заступники міського голови, члени громадських організацій, керівники підприємств, установ, духовенство, студенти, школярі, волонтерські організації, ветерани, мешканці міста. А до Вічного вогню військовослужбовці в\ч 3024 поклали гірлянду із соснових гілок з калиною.

 

Партизани і підпільники в лютому 43-го виконали свій святий обов’язок – ціною свого життя звільнили місто, хай всього на декілька днів. Святий обов’язок нинішнього і прийдешніх поколінь – зберегти пам'ять про цю подію, імена всіх героїв навічно. Бо без памяті про минуле не може бути майбутнього…    

 

 

В лютому 43-го… В лютому 43-го… В лютому 43-го… В лютому 43-го… В лютому 43-го… В лютому 43-го… В лютому 43-го… В лютому 43-го… В лютому 43-го… В лютому 43-го… В лютому 43-го… В лютому 43-го… В лютому 43-го… В лютому 43-го…