23 березня Артур Мартовицький, депутат від 36-го виборчого округу, під час свого виступу у Парламенті звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою  взяти під особистий контроль розробку, виконання й фінансування комплексу заходів, необхідних для забезпечення надійного та безперебійного водопостачання міст Західного Донбасу. Він підкреслив, що для життєдіяльності шахтарського регіону, який робить суттєвий внесок у забезпечення енергетичної безпеки України та у формування бюджетів всіх рівнів, питання водопостачання є надважливим.      


«Шахтарі регіону, який делегував мене у парламент, сьогодні забезпечують близько 58% національного вуглевидобутку, - зазначив Артур Мартовицький. - Але, щоб шахтар продуктивно працював, треба створити умови для його безпечної праці, а також - для комфортного життя і відпочинку йому та його родині. Та Уряд, схоже, не усвідомлює своєї відповідальності за це».


Нардеп нагадав, що вже не перший раз піднімає в парламенті цю, важливу для його виборців, проблему. Рік тому він звертався до Прем’єр-міністра з проханням вирішити нагальне питання про фінансування програми капремонтів об’єктів і модернізації обладнання державного міжрайонного підприємства (обласного підпорядкування) водопровідно-каналізаційного господарства «Дніпро – Західний Донбас», від роботи якого майже повністю залежить водопостачання міст Павлоград, Тернівка та Першотравенськ.  За майже 30 років експлуатації без капремонтів, об’єкти водогону на 80% відпрацювали свій ресурс, тому виникають аварії, під час яких міста залишаються без води. На реалізацію програми капремонтів та модернізації потрібно близько 170 млн грн., але, через нестачу коштів, вона виконується вкрай повільно.


«Щоб не допускати комунальних колапсів, наприклад, в Тернівці, довелося тільки у 2016 році витратити 1,5 млн. грн. з міського бюджету для реконструкції ділянки водоводу [Дніпро – Західний Донбас] та досить часто залучати працівників місцевого житлово-комунального підприємства до ліквідації аварій за межами міста, - підкреслив Артур Мартовицький. - В той же час, Тернівці бракує ресурсів на ремонт та заміну власних мереж, які знаходяться на території міста й також на 60% зношені».


Нардеп підкреслив, що місцева влада намагається вирішувати проблему водопостачання в межах бюджетних можливостей. Так, у Тернівці протягом 2015-2016 р.р. було побудовано два резервуари питної води (на суму понад 4 млн грн.), у 2017 році було проведено реконструкцію мереж холодного водопостачання приватного сектору. Але, як підкреслив нардеп, коштів місцевих бюджетів на ремонт та реконструкцію всіх зношених міських мереж критично не вистачає. Особливо після того, як Держбюджетом на 2018 рік на місцеві бюджети переклали численні додаткові не забезпечені витрати щодо надання соціальних пільг та субсидій населенню, утримання об’єктів охорони здоров’я та освіти, тощо.   


 

«Моє минулорічне звернення до Уряду з проханням вирішити питання фінансування капремонту та модернізації водогону «Дніпро-Західний Донбас» залишилося без належної уваги - системне рішення проблеми відсутнє, а так зване «гасіння пожеж» відбувається за рахунок підвищення тарифів для населення та залучення до ліквідації аварій ресурсів місцевих бюджетів. Тому я вимагаю від Прем’єр-міністра України взяти під особистий контроль розробку, виконання й фінансування комплексу заходів, необхідних для забезпечення надійного водопостачання шахтарського регіону й надати конкретну відповідь на мій виступ!» - завершив своє звернення до урядовців Артур Мартовицький.