20 квітня громадськість Павлоградського району відзначала знаменну дату в його історії – 95 річницю з моменту утворення. В лютому 1923 року район отримав свою назву з центром у м. Павлоград. А територія його була така, що на ній зараз розмістилися б декілька сучасних районних адміністративних одиниць з населенням у кількасот тисяч мешканців.


За минулі роки територія району змінювалася багато разів, доки в 1991 році Постановою Верховної Ради не було встановлено його остаточні кордони. Зараз на території Павлоградського району розташовано 39 сіл з населенням більш, ніж 40 тисяч мешканців, які об’єдналися в чотири Територіальні громади – Богданівську, Вербківську, Троїцьку і Межирічську. Лише село Богуслав залишилося окремо від об’єднання.


Необхідно, також, зазначити, що в наші дні Павлоградський район – не тільки славний сільськогосподарським виробництвом. На його території розташовані вугільні копальні кращого в Україні вуглевидобувного підприємства ПрАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля», в селах мешкають тисячі шахтарів, а сама Компанія ДТЕК всіляко сприяє розвитку району, сплачуючи значні податки в бюджети сільрад, приймаючи активну участь у підвищенні соціального рівня мешканців сіл, надаючи відчутну допомогу в ремонтах та оснащенні шкіл, дитячих садочків, районної лікарні, місцевих амбулаторій.


У святково вбраній залі Богуславьского сільського Будинку культури відсвяткувати знаменну дату зібрались трударі, які, впродовж багатьох десятиліть працювали в районі, своїми руками творили його історію, здобували славу одного з найкращих районів Дніпропетровською області. В минулому – голови колгоспів, зараз – керівники сільськогосподарських фермерських хазяйств, землероби, тваринники, ветерани, Почесні громадяни району, голови сільрад, керівництво району, почесні гості. Серед них – такі, знані далеко за межами області, визначні особистості, як: В.В. Чебан, В.В. Кондрачук, М.І. Рябченко, Л.Г. Маловик, К.О. Кривко, О.Г. Грищенко, Л.П. Холоденко, О.О. Чуприна, О.Г. Луценко, В.В. Потапова, В.О. Сторчаков, Н.В. Гримайло, С.Є. Максимчук, В.М. Дуднік, В.Г. Булгаков та ще багато тих, хто присвятив своє життя і працю рідному краю. Пам'ять ветеранів району, які вже пішли з життя, присутні вшанували хвилиною мовчання.


Від імені народного депутата України А.В. Мартовицького ювілярів вітав його помічник – консультант, депутат обласної ради М.С. Пономарчук, який передав іменинникам його найщиріші слова привітань та найкращих побажань миру, злагоди, здоров’я, особистого щастя, добробуту, нових успіхів і досягнень на сільськогосподарській ниві. А після виступу вручив знаменитим ветеранам сільськогосподарського виробництва Павлоградського району особисті Подяки і квіти від Артура Володимировича.


Програма святкування 95-річного ювілею району була насиченою спогадами з його історії створення та реорганізації, про ветеранів, Почесних громадян, різноманітні події з початку 20-х років минулого століття до наших днів. Сільські голови об’єднаних територіальних громад, керівництво району вітали всіх зі знаменною датою з найкращими побажаннями, вручали свої нагороди ветеранам і кращим теперішнім працівникам, ветеранам АТО, багатодітним матерям, керівникам творчих колективів і громадських організацій.


А між словами привітань зі сцени БК, на честь ювілярів, під їх бурхливі оплески, звучали народні й сучасні пісні, милували око танцювальні номери.

 

Всього через п’ять років Павлоградський район відзначить свій 100-річний ювілей, до якого, без сумніву, сільські трударі краю зроблять ще більш значний внесок у розвиток як свого рідного району, так і всієї держави.        

 

 

 

Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району Ювілей Павлоградського району