Культурне виховання молоді треба починати з самого дитинства. З сімї, дитячого дошкільного закладу, продовжується в школі. Засобів для цього існує велика кількість. Гуртки образотворчого мистецтва, народної творчості, вокальні, спортивні, танцювальні та багато інших, здатних розвинути у наших дітей інтерес до культури, зробити їх дитинство більш різноманітним і корисним. Адже накопичені під час занять улюбленою справою знання і досвід обов’язково стане в нагоді під час дорослого, вже самостійного життя. Та й відволікає від безцільного проведення часу, набуття шкідливих звичок. А головне – дає змогу викладачам виявити особливі здібності, творчий талант у дітей, залучити їх до прекрасних витоків української народної і сучасної культури, світового культурного спадку.


Зрозуміло, що організація таких гуртків, клубів, творчих об’єднань потребує певних зусиль і коштів. Але головне – це щире бажання дорослих допомогти культурному розвитку наших дітей, зробити їх дитинство яскравим і насиченим. І 20 років тому у директора Богуславської ЗОШ, Жукова Анатолія Григоровича, зявилося бажання створити при школі танцювальний колектив, щоб школярі різного віку долучилися до мистецтва танцю. Чому б і ні? Чим наші, сільські школярі, гірші за міських, де таких гуртків по декілька?


Але треба, спочатку, знайти керівника. В результаті кропітких пошуків на посаду керівника була запрошена Будріна Ірина Олександрівна, мешканка м. Павлоград, людина, віддана мистецтву танцю та бажанню навчити цьому мистецтву юних мешканців Богуслава. Та ще й – чудовий педагог. Після тривалих роздумів, шкільний танцювальний колектив отримав назву «Лего».


І ось вже 20 років десятки школярів і навіть дошкільнят вивчають і втілюють у сценічні постановки мистецтво танцю. На момент святкування ювілейної дати в колективі регулярно займаються 90 дітей. Від самих маленьких дошкільнят – до випускників школи. Буквально через кілька виступів танцюристи «Лего» стали улюбленцями мешканців села. Батьки учасників колективу всіляко допомагали своїм дітям, відчуваючи, що вони займаються не тільки улюбленою, а й корисною, передусім – для самих себе - справою. Але треба вдосконалюватись, досягати нових вершин в обраному мистецтві. Для цього потрібно брати участь у різноманітних фестивалях, турнірах, спілкуванні з іншими танцюристами із інших міст і районів країни. Кропітка спільна робота учасників і керівника колективу вже потребувала виходу на новий, більш високий рівень показу свого мистецтва.  


І «Лего» став відомим у багатьох містах України завдяки своїм яскравим виступам під час участі в різноманітних змаганнях: Дніпрі, Харкові, Запоріжжі, Києві, Одесі, Новомосковську та інших, по результатам свої виступів займаючи високі місця та стаючи переможцем. Вже змінилося кілька складів танцюристів, але головна відзнака колективу збереглася, завдяки педагогічному і мистецькому таланту керівника, креативності постановок і високому рівню майстерності його учасників.


21 квітня зала Богуславського СБК була переповнена бажаючими бути присутніми на святкуванні 20-річного ювілею з моменту створення «Лего». Батьки учасників, почесні гості, мешканці села – всі прийшли привітати своїх улюбленців з визначною датою.


Про історію створення колективу розповів директор ЗОШ А.Г. Жуков – головний ініціатор створення цього колективу. Керівника «Лего» І.О. Будріну і його учасників вітали сільський голова В.В. Потапова, спонсори і батьки дітей, вручали їм квіти й подарунки.


Від імені народного депутата України А.В. Мартовицького чудових дітей і їх керівника привітав його помічник – консультант, депутат обласної ради М.С. Пономарчук, який передав від Артура Володимировича щирі слова поздоровлення зі знаменною датою в історії колективу, побажав їм миру, натхнення, нових творчих успіхів і доробків, які прославляють нашу рідну Павлоградщину. А після слів вітання вручив керівнику колективу І.О. Будріній Подяку народного депутата і солодкі подарунки всім учасникам «Лего».  Адже сам Артур Мартовицький багато чого зробив і продовжує робити в містах і селах західного Донбасу для культурного виховання дітей, їх якісної освіти, залучення до різних видів мистецтва, спорту, вважаючи, що сільські діти не менш талановиті й здібні, ніж їх міські ровесники.


Святкування ювілею – це своєрідний звіт про свою роботу за минулий термін. А якщо ця робота ще й задоволення – то виступи учасників танцювального колективу «Лего», вкотре, приємно вразили всіх присутніх своїм натхненням, майстерністю і чудовим настроєм.

 

Молодь – це майбутнє будь – якої держави. А в нашій країні – чудова молодь! Талановита, працьовита, креативна і творча. І яскравий приклад цьому – танцювальний колектив «Лего»!    

20 років творчого натхнення й успіху 20 років творчого натхнення й успіху 20 років творчого натхнення й успіху 20 років творчого натхнення й успіху 20 років творчого натхнення й успіху 20 років творчого натхнення й успіху 20 років творчого натхнення й успіху 20 років творчого натхнення й успіху 20 років творчого натхнення й успіху 20 років творчого натхнення й успіху 20 років творчого натхнення й успіху 20 років творчого натхнення й успіху