26 квітня в містах і селах Західного Донбасу, як і у всій Україні, відзначалась 32 річниця самої масштабної техногенної катастрофи за всю історію людства – Чорнобільської.


Той, хто не був учасником ліквідації цієї аварії, не може в повній мірі оцінювати того, що там відбувалося. Особливо – в перші дні і неділі, в самий розпал всього процесу ліквідації. Та навіть самі ліквідатори не уявляли загрози своєму здоровю, всьому живому на величезних територіях України й інших держав від невидимої для ока радіації. «Мирний атом» миттєво, зразу ж після вибуху на 3-му енергетичному блоці АЄС, став загрозою всьому людству. Ліквідатори, фактично, йшли на завідому смерть, навіть не здогадуючись про це.


Тисячі загиблих від «невидимої смерті» в перші ж дні й неділі після вибуху, десятки тисяч померлих від отриманих доз опромінювання за минулі 32 роки… Сотні тисяч хворих,в тому числі – й дітей, які потребують належного, гідного за свій подвиг, лікування й постійної уваги держави… А від нас, оточуючих, величезної пошани і вічної памяті про кожного, хто ціною свого життя захистив життя на Землі…


26 квітня, біля пам’ятників і Меморіалів, зведених на честь загиблих ліквідаторів в Павлограді, Тернівці, Першотравенську, зібрались керівники міст Західного Донбасу: м. Павлоград – А.О. Вершина, Тернівки – В.В. Тарелкін, секретар Першотравенської міської ради Н.В. Петрова, їх заступники, депутати обласної і міських рад, представники «ДТЕК «Павлоградвугілля», інших підприємств і організацій сфери культури, освіти, охорони здоров’я, громадських організацій «Союз Чорнобиль Україна», духовенства, школярів, студентів, мешканців міста, рідних і близьких загиблих ліквідаторів, щоб вшанувати пам'ять тих, хто врятував світ від страшної загрози радіаційного випромінювання, згадати поіменно всіх героїв – земляків, віддати данину їх мужності і самопожертві скорботною Хвилиною мовчання, покласти квіти до підніжжя пам’ятників.

 

В Мітингах пам’яті на честь загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС та церемонії покладання квітів приймали участь помічники – консультанти народного депутата України А.В. Мартовицького: депутат обласної ради М.С. Пономарчук – в Павлограді, Герой України С.І. Лазуренко – в Тернівці, М.В. Гордієнко – в Першотравенську.   

 

 

32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи 32 річниця Чорнобильської катастрофи