9 Травня… День, який у народів всього людства викликає почуття радості, болю, захоплення, пошани, заклику до пам’яті про загиблих у боях найжорстокішої у його історії Другій світовій війні та застерігання від  поновлення страшної «чуми ХХ сторіччя» - нацизму. Цей День Великої Перемоги над гітлерівською Німеччиною відзначається в багатьох країнах світу, як знаменна подія, свято свободи і незалежності.


В роки війни з фашизмом однією з найбільш постраждалих країн була Україна, яку ворог окупував повністю. І для визволення всієї української території знадобилось кілька років, а саме звільнення від окупації вартувало мільйонів життів. Полеглих в окопах, в партизанських загонах, підпіллі, закатованих у концтаборах, знищених в захоплених містах і селах…


Тільки восени 1944 року Україна, після довгих і кровопролитних боїв наших визволителів з фашистською нечистю, знову повернулась у свої кордони. Але війна продовжувалась, тепер звільнювались країни Європи. Довгий шлях до Великої Перемоги впродовж 1418 днів і ночей пройшли наші воїни – визволителі, багато хто з них поліг на полях битв в ім’я Перемоги, щоб завоювати можливість для своїх близьких, дітей і онуків жити під мирним небом, господарювати на своїй рідній землі.


І ми, нащадки своїх героїчних дідів і батьків, повинні зробити все можливе, щоб пам'ять про їх подвиг жила і передавалась з покоління до покоління вічно.


Вшанувати пам'ять загиблих у боях з нацистами та віддати данину їх героїзму і мужності, в містах і селах Західного Донбасу, біля Меморіалів і Пам’ятників полеглим смертю хоробрих наших земляків, 9 Травня зібрались головні герої свята – ветерани й учасники бойових дій в роки Другої світової війни, керівники міст: Павлограда – міський голова А.О. Вершина, Тернівки – В.В. Тарелкін, Першотравенська – О.Р. Вінницька, Павлоградського району – голова райради – Н.В. Гримайло, голова РДА – С.Є. Максимчук, народний депутат України А.В. Мартовицький, депутати обласної і місцевих рад, заступники міських голів, представники підприємств Компанії ДТЕК, на чолі з Генеральним директором «ДТЕК «Павлоградвугілля» С.А. Вороніним, духовенства, громадських організацій дітей війни й Рад ветеранів, воїни – інтернаціоналісти, ветерани АТО, волонтери, школярі, студенти, мешканці міст і сіл.


Зі словами привітань з Днем Великої Перемоги, вдячності за звільнення світу від нацизму й найкращих побажань мирного неба над усією країною, здоров’я, добра і щастя до присутніх звертались керівники міст, району, народний депутат України А.В. Мартовицький, який особисто був присутній на святкових заходах у Павлограді та селі Вербки, Вербківської ОТГ, голови сільрад та організацій ветеранів.


Вітаючи присутніх з одним із самих визначних свят в історії України, народний депутат, зокрема, сказав: «…Тільки безприкладні мужність, героїзм і самопожертва наших солдатів і офіцерів під час жорстоких боїв з нещадним ворогом на фронтах, самовіддана праця трудівників тилу для забезпечення армії всім необхідним, врятували світ від «коричневої чуми» ХХ століття, здобувши історичну Велику Перемогу, рівної якій людство не знає, а тому пам'ять про неї збереже назавжди.


Дорогі ветерани Другої світової, в’язні нацистських концтаборів, діти війни, мешканці і гості всього Західного Донбасу! Прийміть мої найщиріші вітання з Днем Великої Перемоги – одним з найбільш знакових свят в історії України і всього українського народу! Миру вам, здоров'я, довгих років життя, вічної вдячності нащадків вам, солдатам і офіцерам – переможцям, за вашу мужність, самовідданість і героїзм, проявлені в боях з гітлерівським фашизмом!».


До Меморіалів і Памятників нашим воїнам – визволителям, загиблим в боях з нацистами, були покладені квіти, їх пам'ять вшановувалась Хвилиною Мовчання…


Пісні воєнних років, танцювальні й вокальні композиції у виконанні кращих творчих колективів регіону супроводжували ці святкові заходи. А після їх закінчення – традиційна й дуже смачна солдатська каша.

 

 

 

День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному ДонбасіДень Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі День Великої Перемоги в Західному Донбасі