Один з головних осередків культури міста Павлограда, в якому вже багато десятиліть постійно чутно веселий дитячий сміх, співи, шурхіт танцювальних па, а в деяких приміщеннях панує зосередженість і тиша під час роботи над дійсними витворами народного і прикладного мистецтва – Палац творчості дітей і юнацтва – розташований в будівлі, що зберегла, навіть після масштабного капітального ремонту, що закінчився в 1991 році, свій архітектурний вигляд і стиль з моменту побудови, з кінця ще ХІХ століття. А тому й є не тільки пам’яткою архітектури, а й одною з найгарніших будівель міста.


І це, мабуть, символічно, бо головні її відвідувачі – більш, ніж 1500 дітей, підлітків та молоді міста, яких тут навчають прекрасному 39 педагогів в 93 групах, ансамблях, студіях  і філіях в 31 напрямку: танців, співу, створення незвичайних, але дуже яскравих і неповторних вбрань, малювання, тощо. А головними метою і напрямками роботи всього педагогічного колективу Палацу є:


♦ Гармонійний розвиток особистості та формування її соціально-громадського досвіду;

♦ Створення умов для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку дітей та молоді;

♦ Задоволення освітньо-культурних потреб;

♦ Задоволення потреб у професійному самовизначенні і творчій самореалізації;

♦ Створення системи пошуку, розвитку та підтримки здібностей, талантів та обдарувань.


Одним словом, Павлоградський Палац творчості дітей і юнацтва – це чарівний світ дитинства, казкова країна, де бажання і прагнення дітей, під керівництвом професіональних педагогів, в просторих, світлих кабінетах і залах, втілюються ними в життя, приносячи радість і тим, і іншим. Ці слова не втомлюється повторювати й багаторічний директор закладу, Заслужений працівник культури України Людмила Григорівна Мехоношина.


А одним з перших директорів, ще Дому піонерів у далекі вже 1944 – 1974 роки, була Олена Дмитрівна Іващенко, яка залишила по собі тут невгамовний дух щасливого дитинства, натхнення і творчості.


Свою теперішню назву – Палац творчості дітей і юнацтва – заклад отримав у 1989 році, але з 1938 року працював, як Дім піонерів.


18 травня 2018 року в глядацькій залі міського КДЦ вільних місць не було. Педагоги й керівники творчих груп, об’єднань і студій, батьки вихованців, випускники Палацу багатьох років, керівники закладів освіти й культури, мешканці міста заповнили його вщент, щоб привітати людей, які запалюють серця і душі юних громадян міста бажанням творити, натхненням і прагненням до високого мистецтва, досконалості, з ювілеєм – 80-річчям шанованого багатьма павлоградцями Палацу.


Серед почесних гостей в залі були присутні: міський голова А.О. Вершина, помічник – консультант народного депутата України А.В. Мартовицького, депутат обласної ради М.С. Пономарчук, Генеральний директор ПрАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» С.А. Воронін, заступники міського голови, депутат міської ради, представники духовенства, гості з різних міст України – шанувальники творчих колективів Палацу.


Захід почався з виступу педагогів Палацу разом з вокальним ансамблем, яких присутні в залі зустріли довгими, бурхливими оплесками. Як водиться, першою привітала своїх колег з ювілеєм, подяками за постійну підтримку на адресу міського голови, народного депутата України, керівника ПрАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля», всіх небайдужих городян і батьків вихованців директор Палацу – Л.Г. Мехоношина.


В своєму вітальному слові ювілярам міський голова А.О. Вершина відзначив велику роль керівництва Палацу, кожного його педагога і керівника в культурному вихованні підростаючого покоління міста впродовж багатьох років, побажав нових творчих успіхів і досягнень, а після виступу вручив Л.Г. Мехоношиній міську Відзнаку – «Взірець професіоналізму» і подарунок всьому колективу.


Від імені народного депутата України А.В. Мартовицького слова привітань Артура Володимировича ювілярам висловив його помічник – консультант М.С. Пономарчук: «В цьому чарівному Палаці завжди панує атмосфера неповторної, казкової країни. Кожен раз, відвідуючи Палац, впевнюєшся в тому, що радість дитинства тут на першому місці, а кожен педагог і керівник постійно підтримують цю радість своїм чуйним відношенням до нашого майбутнього – дітей, щоб вони росли вихованими, вмілими, мали змогу в повній мірі реалізувати свої таланти і здібності. Творчі колективи, викладачів цього закладу і народного депутата повязує вже давня щира дружба, яка обов’язково буде продовжуватись і надалі». А також, від імені народного депутата, побажав всім присутнім у залі, передусім – колективу Палацу, миру, добра, щастя, злагоди, натхнення і нових творчих досягнень і успіхів як в Павлограді, так і за його межами. А після виступу М.С. Пономарчук вручив Подяки А.В. Мартовицького всьому колективу Палацу, особисто – директору Л.Г. Мехоношиній і ще кільком педагогам. І – подарунок – професійний фотоапарат, який дуже необхідний для діяльності Палацу.


З привітальним словом до ювілярів звернувся й Генеральний директор ПрАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» С.А. Воронін, який теж відзначив велику роль Палацу і його директора – зокрема, у вихованні дітей і молоді міста, багатолітні дружні стосунки шахтарів і творчих працівників Палацу, постійну підтримку їх творчих задумів і допомогу в реалізації багатьох з них, побажав ювілярам миру, щастя, наснаги, нових творчих злетів і досягнень.

 

Впродовж більш, ніж двох годин продовжувався своєрідний звіт творчих колективів Павлоградського Палацу творчості дітей і юнацтва, їх керівників. Бурхливими оплесками глядачів зустрічались яскраві танцювальні номери, що чергувалися з не менш яскравими і професійними вокальними, музичними, демонстрацією нових зразків вбрання, продемонстрованими студією «Шик», а чудовий, святковий настрій впродовж всього заходу не полишав всіх учасників цього ювілейного дійства під назвою «80-річний ювілей Павлоградського Палацу творчості дітей і юнацтва». 

 

 

Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років! Павлоградському Палацу творчості дітей і юнацтва – 80 років!