В цьому, 2018 році, прикордонники України, мабуть, в останній раз відзначали своє професійне свято 28 травня разом зі знаменною датою – 100-річчям з дня створення прикордонних військ. Адже Указом Президента його святкування перенесене на 30 квітня.


Але, згідно багатолітньої традиції, в містах і селах нашої країни збирались сотні людей різного віку в кашкетах з зеленим верхом, ті, хто в різні роки стояв на сторожі недоторканості державного кордону, захищав від диверсій і провокацій, ловив порушників і тримав цей кордон, як кажуть в народі, «на замку» - ветерани прикордонної служби. Мітинги пам’яті по загиблим товаришам, піші ходи, покладання квітів до Меморіалів і Вічних вогнів, Хвилини мовчання… Вони всі гідні цих почестей, наші герої – прикордонники.


В Павлограді ветерани прикордонної служби місцем свого збору  призначили у сквері ім. Т.Г. Шевченка. А урочистості почалися з покладання квітів на честь загиблих прикордонників їх колегами до Вічного вогню на Алеї Слави. Потім, у супроводі духового оркестру, під знайомі мелодії військових маршів, колона ветеранів – прикордонників пройшла пішою ходою до скверу по вул. Дніпровська. Тут, впродовж кількох днів, члени громадської організації ветеранів прикордонних військ впорядковувала частину скверу, де, за допомоги і сприяння міського голови Павлограду А.О. Вершини та народного депутата України А.В. Мартовицького, був встановлений Памятний знак – прикордонний стовп, замість якого, згодом, буде споруджено Памятник. А сама урочистість проводилась при підтримці Компанії ДТЕК.


Урочистість почалася привітанням від засновника міста – козацького старшини Матвія Хижняка. А серед почесних гостей були: міський голова А.О. Вершина, народний депутат України А.В. Мартовицький, депутат обласної ради М.С. Пономарчук, заступники міського голови, депутати міськради, волонтери, молодь і мешканці Павлограда.


З вітальними словами та найкращими побажаннями до ветеранів – прикордонників звернулися міський голова, народний депутат та керівник Павлоградської громадської організації ветеранів – прикордонників І.І. Іваніченко.


Звертаючись до зібрання, Артур Володимирович зазначив, що з ветеранами прикордонних військ всього регіону, до яких він відноситься з великою, щирою повагою, його пов’язують дійсно чоловічі, дружні стосунки, тому що прикордонники у всі часи були елітою всієї армії, що саме вони завжди стояли на передньому краї захисту вітчизни й найпершими мужньо зустрічали ворога, відстоюючи свободу і незалежність нашої держави. А в мирні часи запобігали проникненню шпигунів і диверсійних груп на територію суверенної України, ціною свого життя зберігаючи спокій і безпеку українців. А після свого виступу народний депутат вручив свою Вітальну адресу командиру регіонального загону ветеранів – прикордонників. 

 

Відбулося й урочисте відкриття Пам’ятного знаку, до його підніжжя почесні гості, ветерани – прикордонники й мешканці міста поклали букети квітів, пам'ять загиблих героїв – прикордонників вшанували Хвилиною мовчання…    

 

 

100-річний ювілей Прикордонної служби 100-річний ювілей Прикордонної служби 100-річний ювілей Прикордонної служби 100-річний ювілей Прикордонної служби 100-річний ювілей Прикордонної служби 100-річний ювілей Прикордонної служби 100-річний ювілей Прикордонної служби 100-річний ювілей Прикордонної служби 100-річний ювілей Прикордонної служби 100-річний ювілей Прикордонної служби 100-річний ювілей Прикордонної служби 100-річний ювілей Прикордонної служби 100-річний ювілей Прикордонної служби 100-річний ювілей Прикордонної служби100-річний ювілей Прикордонної служби 100-річний ювілей Прикордонної служби 100-річний ювілей Прикордонної служби