Ні для кого не є таємницею, що переважна більшість громадян України в поточний час відчуває нагальну потребу в підвищенні рівня соціального захисту. Особливо – малозабезпечені верстви населення, інваліди праці й дитинства, пенсіонери, багатодітні сім’ї, хворі, особливо – на тяжкі хвороби, які, в багатьох випадках, потребують хірургічного втручання. Також постійна реабілітаційна допомога потрібна ветеранам АТО, людям, які вимушено покинули свої рідні домівки після початку військових дій на Сході України.


Щоб вирішити ці вкрай важливі для пересічних українців питання, необхідні нові Закони, дієві реформи в економічній, виробничій, медичній сферах, пенсійному забезпеченні, соціального захисту малозабезпечених громадян, які приймаються Верховною Радою країни. Але дійсно дієві, спрямовані на підвищення загального рівня життя, а не такі, що його погіршують.


З метою вивчення соціальних проблем пересічних громадян до Павлограду завітали члени парламентського Комітету з питань соціальної політики, зайнятості населення й пенсійного забезпечення, народні депутати України Н.Ю. Королевська та С.М. Каплін, який, наразі, виконує обов’язки голови Комітету. Разом з народним депутатом України від нашого Західного Донбасу – А.В. Мартовицьким, міським головою А.О. Вершиною і його заступниками, вони провели виїзне засідання парламентського Комітету з керівниками соціальних служб міста, представниками громадських організацій інвалідів з дитинства та виробництва, спілки матерів учасників АТО з Павлограда та ще декількох міст країни.


За словами Н.Ю. Королевської, такі засідання вони, з колегою С.М. Капліним, вони провели вже в багатьох містах і селищах, щоб від самих керівників служб, мешканців почути проблемні, життєво важливі питання соціального забезпечення різних верств населення України.


Під час двогодинного засідання була порушена низка соціальних питань, вирішення яких значно полегшило б життя наших, не «обтяжених» увагою держави, співгромадян. Медична, пенсійна, освітня реформи (якщо їх взагалі можна назвати реформами), перспектива «злиття» пенсійного фонду й Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, реабілітація дітей – інвалідів, ветеранів АТО і воїнів – інтернаціоналістів, державна допомога хворим на тяжкі захворювання для лікування за кордоном, тощо. Мали змогу висловитись й задати свої питання всі присутні на засіданні.


Народний депутат від нашого, 36-го виборчого округу А.В. Мартовицький, під час засідання підкреслив, що за кілька останніх років рівень соціального захисту населення значно погіршився. І це він відчуває під час зустрічей з людьми, особистих прийомів, на яких переважна більшість заявників просять матеріальну допомогу на лікування та операції. Навіть набагато збільшених коштів на депутатську діяльність не вистачає, щоб надати гідну допомогу нужденним. А це означає, що рівень життя населення продовжує падати. Головні проблеми – дороге медичне обслуговування, мізерні пенсії, державні допомоги малозабезпеченим сім’ям, постійне, неконтрольоване зростання комунальних тарифів і споживчих цін, низькі заробітні плати, що змушує тисячі наших лікарів, будівельників, науковців і спеціалістів других напрямків покидати країну й виїжджати за кордон. А найголовніше побажання кожного присутнього на засіданні було єдиним: найскоріше встановлення миру на всій території країни, припинення бойових дій на Сході, повернення людей до своїх домівок, відновлення інфраструктури постраждалих від війни регіонів.


Павлоград, як і решта міст і районів Західного Донбасу, мають значну підтримку Компанії ДТЕК, завдяки якій поповнюються місцеві бюджети, реалізуються соціальні програми, перспективу розвитку. Підприємства Компанії ДТЕК неуклінно виконують девіз її акціонера – Р.Л. Ахмєтова: «мешканцям міст і районів присутності Компанії – найвищий рівень життя в Україні». Тому в місті реалізується більше соціальних програм, на що гості звернули особливу увагу.


Члени парламентського Комітету уважно вислухали й занотували всі проблемні питання, занесли їх в протокол засідання й пообіцяли в найближчий час після відновлення роботи Парламенту винести на розгляд Комітету.


Гості відвідали міське Управління соціального захисту населення, зустрілися з членами Ради ветеранів війни і праці, а потім, разом з запрошеним А.В. Мартовицьким, взяли участь у Форумі «Жінки за мир», на який з’їхалися з усіх міст, Павлоградського і Петропавлівського району представниці жіночої статі.


Основним питанням форуму, яке розглядалося в цей день, знову було найголовніше для кожного українця – припинення військових дій, що продовжують вже більше чотирьох років, і відновлення миру на всій території нашої держави. І в цьому процесі, як зазначив Артур Володимирович, визначну роль можуть зіграти і, певно, зіграють, жінки.


З питань гендерної політики, державної соціальної підтримки жінок, багатодітних сімей та й всіх українців, перед присутніми виступили Н.Ю. Королевська і С.М. Каплін.


Форум завершив свою роботу спільним виконанням Гімну України.

 

На порядку денному – питання соціального захисту На порядку денному – питання соціального захисту На порядку денному – питання соціального захисту На порядку денному – питання соціального захисту На порядку денному – питання соціального захисту На порядку денному – питання соціального захисту На порядку денному – питання соціального захисту На порядку денному – питання соціального захисту На порядку денному – питання соціального захисту На порядку денному – питання соціального захисту На порядку денному – питання соціального захисту