Програма децентралізації, яка зараз продовжується реалізовуватись по всій Україні, - це масштабний, загальнодержавний захід, призваний, за думкою її розробників, передати велику частину повноважень і коштів «на місця», де громади міст і районів самі повинні вирішувати напрямки свого розвитку й фінансування. За допомоги держави у вигляді різноманітних субсидій, субвенцій, тощо. Але, також, слід брати до уваги власну фінансову спроможність кожної громади перед об’єднанням з іншими, враховувати зміни в законодавстві, розробляти проекти перспективного розвитку, враховуючи, передусім, власні можливості, щоб не порушувати роками усталену інфраструктуру, освітнє, медичне й інші спрямування.


На жаль, не кожна громада має власні достатні фінансові ресурси, щоб втримати існуючу впродовж багатьох десятиліть інфраструктуру на певному рівні. Це, підчас, не зовсім залежить тільки від керівників новостворених об’єднаних громад, оскільки фінансова ситуація на рівні всієї держави дуже складна. Але, варто сподіватись (і для цього є підстави), що, за допомоги великого бізнесу, представником якого в Західному Донбасу є Компанія ДТЕК, Благодійних фондів, місцевих підприємців ці негаразди, з часом, будуть подолані.


Непроста ситуація склалася в селі Межиріч, нещодавно створеної Межирічської сільської об’єднаної громади, навкруги ясел – садка «Веселка», в якому виховується кілька десятків дітей. Заклад збудований ще на початку 20-х років минулого століття, утримується у відповідному до поточних вимог стані. Але, за останній час, його керівництво отримало цілий рад приписів від контролюючих відомств з вимогою якнайшвидшого усунення кількох недоліків, які стосуються безпеки перебування в ньому дітей і дорослих. Зрозуміло, що на ці усунення потрібні певні кошти, яких у громади й так обмаль. В селі будь-який «секрет» стає відомим швидко, тому й поповзли чутки про закриття «Веселки». Керівник закладу зробила все можливе, щоб запобігти крайніх заходів, з допомогою сільради усунуло 8 з 11 вимог контролерів, звернулася до кількох підприємців за допомогою.


Мешканці села Межиріч, батьки вихованців «Веселки», як і всього Західного Донбасу, вже добре знають, наскільки чуйно відноситься народний депутат України А.В. Мартовицький до дітей, тому звернулися й до нього з проханням про допомогу. Артур Володимирович погодився приїхати в село, щоб зустрітися з ними у самому закладі. Зустріч відбулася 24 червня за участю голови Павлоградскої райради Н.В. Гримайло, голови сільради Межирічської ОТГ О.Г. Луценка, директора «Веселки» й батьків дітлахів. Голова сільради докладно розповів присутнім про роботу керівництва громади, перспективи покращання фінансового стану громади, планах подальшого розвитку. А народний депутат, як завжди, під час зустрічей з пересічними людьми, поділився своїм баченням вирішення проблеми, підтримав дії сільського голови на шляху вирішення нагальних питань. А під кінець свого виступу Артур Володимирович вручив завідувачу «Веселки» Чепурній Л.Л. Сертифікат від заснованого ним «Благодійного фонду сприяння соціально – економічного розвитку Західного Донбасу» на певну суму, яка дозволить усунути основні недоліки згідно приписів контролюючих органів, що присутні батьки зустріли бурхливими оплесками. «Я ж казала, що народний депутат обов’язково допоможе!», - ділилися між собою приємними враженнями мами вихованців «Веселки» після зустрічі.

 

А народний обранець, після зустрічі з мешканцями села, ще відвідав Мавринський майдан – визначну пам’ятку історії Павлоградщини, який, згідно його Програми, в недалекому майбутньому повинен стати впорядкованим місцем відвідин туристів з України та з-за кордону.     

          

Для щасливого дитинства малечі села Межиріч Для щасливого дитинства малечі села Межиріч Для щасливого дитинства малечі села Межиріч Для щасливого дитинства малечі села Межиріч Для щасливого дитинства малечі села Межиріч Для щасливого дитинства малечі села Межиріч Для щасливого дитинства малечі села Межиріч Для щасливого дитинства малечі села Межиріч Для щасливого дитинства малечі села Межиріч Для щасливого дитинства малечі села Межиріч Для щасливого дитинства малечі села Межиріч