Прийняття Верховною Радою Конституції України 26 червня 1996 року – знамення подія для кожного українця і всієї держави. Адже сама наявність Основного Закону – це чітко виписані й гарантовані права і свободи громадян, визначеність напрямку розвитку країни, її статус, як незалежної і суверенної, основний зміст всіх нових Законів, які повинні всебічно сприяти постійному підвищенню рівня соціального захисту громадян, їх безпеці, отриманню гарантованої зарплатні, безумовне забезпечення виконання статті 5, де записано, що «носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ».


На жаль, положення нашої Конституції, в яких записані головні гарантії і свободи громадян країни, владою виконуються далеко не в повному обсязі. Це стосується, в першу чергу, норм соціального захисту, пенсійного забезпечення, освітньої галузі, охорони здоровя, тощо. Держава повинна розвиватися і влада всебічно зобов’язана сприяти цьому розвитку в усіх напрямках: економіки, промисловості, освіти, науки, медицини, дбати про постійне підвищення рівня добробуту своїх пересічних громадян – платників податків, за чиї кошти вона існує. Ділами своїми, а не тільки гучними гаслами.


Святкування одного з головних Державних свят – Дня Конституції України – це черговий привід замислитись не тільки кожному громадянину держави, а й державній владі над життєдайними, загальними для всіх нас питаннями: яким курсом, фактично, а не на словах, йде країна до свого майбутнього, чи дійсно Україна – суверенна й незалежна держава, наскільки щасливими є українці у своїй рідній домівці?


Але мусимо констатувати протилежне. Рівень життя переважної більшості громадян знизився в рази, а реформи, задекларовані владою, не сприяють його підвищенню. Спостерігається масовий відтік самих кваліфікованих спеціалістів за кордон як слідство скорочення робочих місць й майже самий низький рівень зарплат у Європі…


Тому й святкування Дня Конституції у всіх містах і селах України відбувається з долею смутку, хоч і з надіями на позитивні зміни в найближчому майбутньому.


Урочистий захід, присвячений цьому визначному державному святу, відбувся у Павлограді 27 червня в міському ДЦ, де зібралися керівники міста, представники депутатського корпусу, підприємств, громадських організацій, молоді, пересічні мешканці міста. У святкуванні Дня Конституції, разом з першим заступником міського голови Павлограда В.С. Мовчаном, взяв участь народний депутат України А.В. Мартовицький.


Після вітального виступу В.С. Мовчана і проведеної  ним церемонії нагородження працівників організацій і установ міста, вручення державних нагород, присутніх привітав народний депутат України.


В своєму виступі Артур Володимирович зупинився на фактичному виконанні статей Конституції в поточному часі, відзначив, що вкрай важлива стаття 5 Основного Закону зараз існує лише на папері. Прикладом цьому є поданий ще 2015 року проект закону «Про децентралізацію…», який передбачає передачу багатьох владних повноважень і, як слідство, ресурсів, місцевим громадам до цієї пори не винесений на розгляд Верховної Ради. Народний депутат щиро привітав мешканців і гостей міста зі святом, побажав всім миру в країні, злагоди і єднання у суспільстві, особистого щастя, добробуту, здоров’я і поваги як з боку держави, так і всіх оточуючих. А після виступу вручив свої Подяки кільком працівникам і ветеранам установ і громадських організацій міста.


Під час урочистого заходу його учасників своїми яскравими виступами тішили творчі колективи і солісти міста, духовий оркестр військової частини Національної гвардії України. 

 

 

До Дня Конституції України До Дня Конституції України До Дня Конституції України До Дня Конституції України До Дня Конституції України До Дня Конституції України До Дня Конституції України До Дня Конституції України До Дня Конституції України До Дня Конституції України