Як відомо, свято Масляної, коли проводжають Зиму й зустрічають Весну після кількох морозних і сніжних місяців, з давніх-давен є одним з найулюбленіших свят нашого народу. Веселі пісні – веснянки, хороводи, жартівливі сценки з народного життя, навіть – з невеличкими театральними постановками, рядженими, традиційним частуванням млинцями й іншими домашніми стравами, спалюванням опудала Зими – все це можна побачити впродовж Масляного тижня, який закінчується Прощеною Неділею. А з понеділка – початок Великого посту до Великодня.


В нашому Західному Донбасі Масляну святкують мешканці як сіл, так і міст. Весело, яскраво, з задоволенням проходять заходи, присвячені цьому древньому звичаю, в яких беруть участь і діти, і дорослі.


За останні декілька років популярність цього народного свята значно зросла серед мешканців регіону завдяки, зокрема, й підтримці народного депутата України Артура Мартовицького, який багато вже зробив і робить для збереження культурної спадщини, древніх традицій українського народу.


В цьому, 2019 році, у святкуванні Масляної, при підтримці Артура Володимировича та сприянні міських і сільських голів, брали участь мешканці всіх віків, школярі, їхні батьки та педагоги загальноосвітніх шкіл міст і сіл Західного Донбасу, були організовані й загальноміські святкування Масляної у Павлограді, Тернівці, Першотравенську.


Але головне надбання цих святкувань – можливість людей спілкуватися під час їх проведення, єднатися навколо народних традицій і звичаїв, відчувати себе єдиною, великою і дружною родиною!


У кількох святах народний депутат України Артур Мартовицкий брав участь особисто, вітав своїх земляків зі святом, бажав всім миру, добра, здоров’я, злагоди та щастя, у теплій, святковій атмосфері спілкувався з дорослими і дітьми, водив з ними хороводи. Бо народний депутат не може бути окремим від народу як у буденні дні, так і в святкові!