За особистим запрошенням компанії ДТЕК, народний депутат України Артур Мартовицький, як член Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу взяв участь в урочистому відкритті Нікопольської сонячної електростанції.
Нікопольська СЕС потужністю 200 МВт була введена в експлуатацію в першому кварталі 2019 року та сьогодні є найбільшою геліоелектростанцією України, що входить у трійку найпотужніших СЕС Європи.
Захід проходив на території СЕС в с. Старозаводське Нікопольського району. Даний проект компанії ДТЕК був реалізований у партнерстві з китайською компанією СМЕС всього за 9 місяців на 400 га території колишнього покинутого кар’єру.
І вже як результат, сьогодні СЕС здатна забезпечувати екологічно чистою електрикою більше 140 тисяч домогосподарств, скоротивши викидів СО2 в атмосферу на 300 тисяч тонн щорічно. А оскільки Дніпропетровська область – це найбільший промисловий регіон України, питання екології є одним з пріоритетних.
Також слід зазначити, що окрім чистої енергії, нових робочих місць, область і район отримають податкові надходження, які в подальшому будуть направлятись на соціальні проекти.
Залучення фінансування в даний проект будівництва стало однією з найбільших інвестиційних угод на ринку відновлюваної енергетики України, і одночасно прикладом для багатьох країн Європи. Незважаючи на глобальну економічну кризу, Україна все таки продовжує рухатись по шляху переходу на відновлювані джерела енергії.
Як член профільного комітету парламенту буду продовжувати працювати над тим, щоб зелена енергетика нашої країни продовжувала розвиватись і екологічно чистої електроенергії ставало ще більше
                                                                                         Народний депутат України Артур Мартовицький